Sport

Poli a pierdut cu 1-0 la Craiova împotriva Universității și este pe ultimul loc în playoff-ul Ligii a 2-a

Politehnica Timișoara a întâlnit, în deplasare, sâmbătă formația FCU Craiova 1948 în cea de a doua etapă a Ligii a 2-a.

Bănățenii au pierdut cu scorul de 1-0, după ce în minutul 70 al partidei a înscris pentru craioveni belgianul William Baeten.

Înainte ca FCU Craiova să înscrie golul victoriei, aceștia au ratat, prin Valentin Munteanu, un penalty în minutul 60.

Politehnica rămâne fără victorie sau gol marcat în playoff, după ce etapa trecută a terminat cu scorul de 0-0 meciul cu Dunărea Călărași.

În etapa următoare, Poli va întâlni acasă pe Rapid București, pe data de 15 aprilie, la ora 16:30.